rsz_sveti_nikola_larso8qyhf_150970024830

Хотел Св. Никола – Сандански/ 02-05.01.2019

Хотел Св. Никола - Сандански

Ценовник за 3 ноќевања / период 02-05.01.2019
со доплата за организиран превоз

   Цените се по лице за 3 ноќевања со појадок

Тип на соба


Цена

DBL стандард

60

DBL класик

75

Дете 4-9,99г. на доп. легло во соба

30

Дете 10-11,99г. на доп.легло во соба

30

Дете до 3,99 г.

бесплатно

Цените се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност 1 евро =62мкд

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

Цената вклучува:

 • 3 ноќевања со појадок
 • Користење на парна бања, сауна и фитнес центар, затворен базен со минерална вода,римска бања ,солена соба , паркинг, бесплатен безжичен интернет во цел хотел, сеф на рецепција, туристичка такса.

 

Напомени:

 • Можност за доплата за полупансион  Возрасен - 10 евра по лице на ден, без пијалоци
 • Можност за доплата за полупансион  дете 4-11,99 г - 5 евра по лице на ден, без пијалоци

 

 • Moжност за организиран превоз (цена по лице)
  - Битола , Прилеп , Дреново, Неготино , Струмица 25 €,
  - Охрид , Струга, Сирково , Скопје, Велес , Кичево  35 €,
  - дете 02-12 год. 15 €

 

 

Резервацијата е гарантирана само со уплата од 100% во рок од 10 дена по потврдувањето.

По уплатата, резервацијата подлежи на 100% пенали при отказ.

 

 

HANIOTI MELATHRON ****HANIOTI

HANIOTI MELATHRON ****HANIOTI
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1

28.04-31.05

27.09-20.10

01.06-30.06

01.07-15.07

24.08-26.09

16.07-23.08

DOUBLE STANDARD

2 Adults

53

75

95

87

122

3 Adults

72

102

129

117

165

2Ad+1Ch (2-5.99)

53

75

95

87

122

2Ad+1Ch (6-12.99)

67

94

119

108

153

2Ad+1Ch (0-1.99)

53

75

95

87

122

SINGLE STANDARD

1 Adult

53

74

93

81

122

JUNIOR SUITE

2 Adults

80

111

138

122

173

3 Adults

108

150

186

165

234

4 Adults

136

189

234

208

294

2Ad+1Ch (2-5.99)

80

111

138

122

173

2Ad+1Ch (6-12.99)

100

139

172

153

216

2Ad+1Ch (0-1.99)

80

111

138

122

173

2Ad+2Ch (0-1.99)

80

111

138

122

173

2Ad+2Ch (6-12.99) (2-5.99)

100

139

172

153

216

2Ad+2Ch (6-12.99)

120

167

206

183

260

2Ad+2Ch (6-12.99) (0-1.99)

100

139

172

153

216

2Ad+2Ch (2-5.99)

80

111

138

122

173

2Ad+2Ch (2-5.99) (0-1.99)

80

111

138

122

173

3Ad+1Ch (2-5.99)

108

150

186

165

234

3Ad+1Ch (0-1.99)

108

150

186

165

234

3Ad+1Ch (6-12.99)

128

178

220

195

277

SUITE

2 Adults

144

211

255

211

311

3 Adults

144

211

255

211

311

4 Adults

144

211

255

211

311

2Ad+1Ch (2-5.99)

144

211

255

211

311

2Ad+1Ch (6-12.99)

144

211

255

211

311

2Ad+1Ch (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+2Ch (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+2Ch (6-12.99)

(2-5.99)

144

211

255

211

311

2Ad+2Ch (6-12.99)

144

211

255

211

311

2Ad+2Ch (6-12.99)

(0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+2Ch (2-5.99)

144

211

255

211

311

2Ad+2Ch (2-5.99)

(0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+3Ch (2-5.99)

(0-1.99) (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+3Ch (2-5.99)

180

264

319

264

389

2Ad+3Ch (2-5.99)

(2-5.99) (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+3Ch (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+3Ch (6-12.99)

(0-1.99) (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+3Ch (6-12.99)

(6-12.99) (2-5.99)

180

264

319

264

389

2Ad+3Ch (6-12.99)

180

264

319

264

389

2Ad+3Ch (6-12.99)

(6-12.99) (0-1.99)

144

211

255

211

311

2Ad+3Ch (6-12.99)

(2-5.99) (2-5.99)

180

264

319

264

389

2Ad+3Ch (6-12.99)

(2-5.99) (0-1.99)

144

211

255

211

311

3Ad+1Ch (0-1.99)

144

211

255

211

311

3Ad+1Ch (6-12.99)

144

211

255

211

311

3Ad+1Ch (2-5.99)

144

211

255

211

311

3Ad+2Ch (0-1.99)

144

211

255

211

311

3Ad+2Ch (2-5.99)

144

211

255

211

311

3Ad+2Ch (6-12.99)

(0-1.99)

144

211

255

211

311

3Ad+2Ch (6-12.99)

144

211

255

211

311

3Ad+2Ch (6-12.99)

(2-5.99)

144

211

255

211

311

3Ad+2Ch (2-5.99)

(0-1.99)

144

211

255

211

311

4Ad+1Ch (0-1.99)

144

211

255

211

311

4Ad+1Ch (2-5.99)

144

211

255

211

311

4Ad+1Ch (6-12.99)

144

211

255

211

311

Мин. Престој

3

5

5

5

5

Опис: базен со дел за деца,ресторан,бар, пул бар,кафетериа,видео игри, сеф,детскоигралиште,паркинг,кошарка,спортови на вода
Соби: клима, ТВ,радио,мини бар(на барање), балкон со поглед на море,телефон
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

AEGEAN MELATHRON ***** LUX KALITHEA

AEGEAN MELATHRON ***** LUX KALITHEA www.aegeanstar.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА - ПОЛУПАНСИОН
5

27.04-20.05

04.10-20.10

21.05-10.06

23.09-03.10

11.06-31.07

08.09-22.09

01.08-07.09

DOUBLE ROOM ECO

2Ad

90

126

159

217

SINGLE ROOM POOL VIEW

1Ad

98

133

173

203

DOUBLE ROOM POOL VIEW

2Ad

102

141

177

240

DOUBLE SUPERIOR POOL VIEW

2Ad

118

171

228

346

3Ad

147

213

285

432

3Ad+1ch(0-2)

147

213

285

432

3Ad+1ch(3-11.99)

177

256

341

518

2Ad+1ch(0-2)

118

171

228

346

2Ad+1ch(3-11.99)

147

213

285

432

2Ad+2ch(0-2)

118

171

228

346

2Ad+2ch(0-2)(3-11.99)

147

213

285

432

2Ad+2ch(3-11.99)

177

256

341

518

SUITE SUPERIOR PRIVATE POOL

2Ad

561

570

635

768

3Ad

758

770

857

1035

3Ad+1ch(0-2)

758

770

857

1035

3Ad+1ch(3-11.99)

898

913

1017

1228

2Ad+1ch(0-2)

561

570

635

768

2Ad+1ch(3-11.99)

702

713

794

959

2Ad+2ch(0-2)

561

570

635

768

2Ad+2ch(0-2)(3-11.99)

702

713

794

959

2Ad+2ch(3-11.99)

842

855

954

1151

SINGLE ROOM SEA VIEW

1Ad

108

149

192

242

DOUBLE ROOM SEA VIEW

2Ad

128

177

248

298

DOUBLE SUPERIOR SEA VIEW

2Ad

173

228

354

414

3Ad

217

285

442

518

3Ad+1ch(0-2)

217

285

442

518

3Ad+1ch(3-11.99)

260

341

530

621

2Ad+1ch(0-2)

173

228

354

414

2Ad+1ch(3-11.99)

217

285

442

518

2Ad+2ch(0-2)

173

228

354

414

2Ad+2ch(0-2)(3-11.99)

217

285

442

518

2Ad+2ch(3-11.99)

260

341

530

621

MAISONETTE SEA VIEW

2Ad

209

220

372

439

3Ad

282

296

503

592

3Ad+1ch(0-2)

282

296

503

592

3Ad+1ch(3-11.99)

334

351

597

702

2Ad+1ch(0-2)

209

220

372

439

2Ad+1ch(3-11.99)

261

274

466

548

2Ad+2ch(0-2)

209

220

372

439

2Ad+2ch(0-2)(3-11.99)

261

274

466

548

2Ad+2ch(3-11.99)

313

329

559

657

SUITE SEA VIEW

2Ad

230

242

394

483

3Ad

311

326

532

651

3Ad+1ch(0-2)

311

326

532

651

3Ad+1ch(3-11.99)

367

387

630

771

2Ad+1ch(0-2)

230

242

394

483

2Ad+1ch(3-11.99)

287

303

493

603

2Ad+2ch(0-2)

230

242

394

483

2Ad+2ch(0-2)(3-11.99)

287

303

493

603

2Ad+2ch(3-11.99)

345

362

591

724

SUITE PRESIDENTIAL SEA VIEW

2Ad

1041

1041

1315

1315

3Ad

1041

1041

1315

1315

4Ad

1041

1041

1315

1315

SUITE SHARING POOL

2Ad

372

380

471

581

3Ad

503

513

636

783

3Ad

503

513

636

783

3Ad+1ch(0-2)

597

608

754

929

2Ad+1ch(0-2)

372

380

471

581

2Ad+1ch(3-11.99)

466

475

589

726

2Ad+2ch(0-2)

372

380

471

581

2Ad+2ch(0-2)(3-11.99)

466

475

589

726

2Ad+2ch(3-11.99)

559

569

706

871

Мин. Престој

3

3

5

5

Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
Опис: ресоран, лоби бар,пул бар,бар на плажа,2 базена, детски базен,спортови на вода,приватна плажа, фитнес, џакузи,масажа, мини бања,детско игралиште,тенис,ТВ салон,маркет,фризер и др.
Соби: клима, САТ ТВ,телефон,сеф, фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2018 EBD

УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ELINOTEL POLIS *** HANIOTI

ELINOTEL POLIS *** HANIOTI      38 СОБИ      www.polis-hotel.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
2 27.04-14.05

15.05-13.06

16.09-30.09

14.06-05.07 06.07-24.08 25.08-15.09 01.10-14.10
FAMILY ROOM

2 ADL + 1 CHD (2-13.99)

63

75

109

133

112

57

2 ADL + 2 CHD (2-13.99)

69

82

120

146

123

62

STANDARD ROOM

2 ADL

50

56

88

111

90

44

1 ADL

50

56

88

111

90

44

1 ADL + 1 CHD (2-13.99)

50

56

88

111

90

44

STANDARD SINGLE ROOM

1 ADL

45

50

80

100

81

40

SUPERIOR ROOM

2 ADL

55

62

101

133

105

49

1 ADL

55

62

101

133

105

49

3 ADL

66

74

122

160

126

59

1 ADL + 1 CHD (2-13.99)

55

62

101

133

105

49

1 ADL + 2 CHD (2-13.99)

55

62

101

133

105

49

2 ADL + 1 CHD (2-13.99)

55

62

101

133

105

49

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
FAMILY ROOM

2 ADL + 1 CHD (2-13.99)

104

116

150

174

153

98

2 ADL + 2 CHD (2-13.99)

119

133

171

197

174

113

STANDRAD ROOM

2 ADL

82

88

121

143

122

76

1 ADL

66

72

104

127

106

60

1 ADL + 1 CHD (2-13.99)

75

81

114

136

115

70

STANDRAD SINGLE ROOM

1 ADL

61

66

96

116

97

56

SUPERIOR ROOM

2 ADL

87

94

133

165

137

81

1 ADL

71

78

117

149

121

65

3 ADL

114

122

170

208

174

107

1 ADL + 1 CHD (2-13.99)

80

87

126

158

130

75

1 ADL + 2 CHD (2-13.99)

90

96

136

167

139

84

2 ADL + 1 CHD (2-13.99)

96

103

142

174

146

91

Мин. престој

5

5

7

7

7

5

Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: 200 метри од плажа, ресторан,бар, базен,детски базен,билијард
Соби: клима,ТВ,фрижидер, фен,телефон,балкон,чајник , фамилијарната соба е една просторија со спратни кревети

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 16.04.2018 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД

ОД 16.09 ДО 14.10.2018

berulia

Хотел BERULIA 4* – Брела

Брела

Тип на соба или апартман

Цена по лице на ден во Евра

28.4-12.05

6.10-27.10

12.5.-26.5

29.9-6.10

26.5.-23.6

22.9.-29.9

23.6.-07.7.

08.9.-22.9.

07.7.-21.7

18.8.-08.9

21.7.-18.8.

Хотел 

BERULIA 4*

Реновиран 2017

2+0 стандард, бпп

HB

54,00

73,00

106,00

126,00

132,00

135,00

2+1 стандардКомфорт блк, мс, анекс

54,00

73,00

106,00

126,00

132,00

135,00

2+0 стандард , блк, мс

57,00

77,00

112,00

130,00

139,00

143,00

2+1 супериор, бпп

65,00

86,00

126,00

149,00

158,00

165,00

2+1 супериор, блк, мс

66,00

91,00

130,00

155,00

165,00

171,00

 • Детско креветче до 3 год

Бесплатно

10,00

10,00

10,00

10,00

 • Одбивање за дете до 13,99 год на дополнителен кревет во супериор соба

Бесплатно

 • Одбивање за дете 13,99 год на основниот кревет во стандард соба

20%

 • Одбивање за трето лице на дополнителен кревет во супериор соба

20%

maestral

Хотел MAESTRAL 3* – Брела

Брела

Тип на соба

Услуга

Цена по лице на ден во Евра

06.10-27.10

12.5.-26.5

22.9-6.10

26.5.-23.6

15.9.-22.9

23.6.-07.7.

01.9.-15.9.

07.7.-21.7

18.8.-01.9

21.7.-18.8.

Хотел

MAESTRAL 3*

2+0 стандард, бпп

HB

 

40,00

49,00

 

74,00

 

88,00

93,00

98,00

2+0 супериор, бпп

HB

42,00

51,00

76,00

90,00

95,00

100,00

2+1 супериор, блк, мс

HB

43,00

52,00

78,00

93,00

98,00

103,00

 • Одбивање завозраснолице на дополнителен кревет во супериор соба

20%

 • Одбивање за дете до 13,99 год на дополнител кревет во супериор соба

Бесплатно

 • Одбивање за дете до 13,99 год во основниот кревет во стандард соба

20%

 • Детско креветче

10,00 Евра (26.05.-29.09. )

Друг термин – бесплатно