ИНТЕРХОТЕЛ 4* – Сандански, Бугарија

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров.

 

цените се за СОБА на ден – ноќевање со појадок/полупансион

периоди капацитет 01.04-31.05.2017 и 01.09.2017-07.01.2018 01.02-31.03.2017 и 01.06-31.08.2017;
петок и сабота недела – четврток петок и сабота недела – четврток
сместување / услуга во соба BB HB BB HB BB HB BB HB
 DBL стандард+ 2+1+1 70 88 60 78 66 84 56 74
 SGL стандард+ 1+0 55 65 48 57 54 62 45 55
 DBL лукс 2+1+1 80 98 68 86 78 96 66 85
 SGL лукс 1+0 62 72 53 62 60 70 50 60
 STD стандард 2+1+1 116 134 98 116 102 118 90 108
 APP лукс 2+1+1 130 150 110 128 116 134 104 122
 APP фамилијарен 2+1+1 176 194 150 170 160 180 140 159
 дополнително легло возрасен 23 32 23 32 23 32 23 32
 доп. легло дете 12-15,99 г 23 32 23 32 23 32 23 32
 редовно легло – дете 4-11,99 21 28 21 28 22 28 22 28
 доп. легло – дете 4-11,99 во соба 10 17 10 17 10 17 10 17
 доп. легло деца 4-11,99 во студио 0 18 0 18 0 18 0 18
 доп. легло деца 4-11,99 во апартман 0 18 0 18 0 18 0 18
 дете до 3,99 г 0 0 0 0 0 0 0 0

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во  се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

 
7+ ноќевања / цените се по СОБА на ден

 

сместување капацитет 01.04.2017-31.05.2017
01.09.2017-07.01.2017
01.02.2017-31.03.2017
01.06.2017-31.08.2017
08.01.2017-31.01.2017
BB HB BB HB
 DBL стандард 2ADL+1CHD 56 75 52 70
 SGL стандард 1ADL 45 54 42 52
 DBL лукс 2ADL+1CHD 64 82 62 80
 SGL лукс 1ADL 50 60 48 56
 STD стандард 2ADL+2CHD 93 111 84 102
 APP лукс 2ADL+1CHD 105 123 96 114
 APP фамилијарен 2ADL+2CHD 142 160 132 150
 дополнително легло во STD/APP- возрасен 23 32 23 32
 редовно легло – дете 4-11,99 20 27 20 27
 дополнително легло – дете 4-11,99 во соба 10 18 10 18
 дете до 3,99 г 0 0 0 0

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во  се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

НАПОМЕНА:

Важат следниве услови:

29.12.2017 – 01.01.2018 – специјални пакет цени кои ќе бидат дополнително објавени

13.04.2017 – 17.04.2017 - специјални пакет цени кои ќе бидат дополнително објавени

22.12.2017 – 26.12.2017 – цени кои важат за викенд во висока сезона (без разлика кои денови од неделата се)

28.04.2017 – 01.05.2017 - цени кои важат за викенд во висока сезона (без разлика кои денови од неделата се)

21.09.2017 – 24.09.2017 –  цени кои важат за викенд во висока сезона (без разлика кои денови од неделата се)

07.04.2017 – 12.04.2017 - специјални пакет цени кои ќе бидат дополнително објавени

 

Во цената Е вклучено:

 • Нокевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера)
 • Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии
 • Отворен базен со минерална вода 33˚С
 • Отворен термален базен со минерална вода 38˚С
 • Џакузи на отворено со минерална вода
 • Лежалки и крпа на базените
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче
 • Туристичка такса

 
НАПОМЕНА
Сместување во собите по 14:00 ч.
Напуштање на собите до 12:00 ч.

 
СМЕСТУВАЊЕ – ВОЗРАСНИ И ДЕЦА:

Тип соба Минимум Максимум
 во двокреветна соба 1 возрасен  2 возрасни + 1 дете до 15,99+1 дете до 3,99
 во студио 1 возрасен  3 возрасни + 1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год
 во апартман лукс 1 возрасен  3 возрасни + 1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год
 во апартман фамилијарен 1 возрасен  3 возрасни + 1 дете до 15,99 год.+1 дете до 3,99

 

 • Во собата има можност за сместување на две редовни легла плус 1 легло ( на растегнување) и може да има бебешко креветче
 • Во студио/апартман има можност за сместување на два возрасни на редовни легла, 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко кревтче
 • Во апартман фамилијарен има можност за сместување на три редовни легла плус 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко кревтче

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.
 3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 5. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.
 7. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
  За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

Легенда

 • DBL   - двокреветна соба
 • TRPL - трикреветна соба
 • SGL   - еднокреветна соба )
 • STD   – студио
 • APP   – апартман
 • ADL  - возрасен
 • CHD - дете
 • BB    - ноќевање со појадок
 • HB     – полупансион
 • FB     – полн пансион
 • AI     – се вклучено

Останати понуди


×

Коментарите са исклучени